Накази

Проєкт Положення про акредитацію освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів фахової передвищої освіти

11.01.2021
79%
Підтримують проект (11)
21%
Проти (3)
Чи підтримуєте Ви даний проект документа?

Thank You For Your Vote!

Sorry You have Already Voted!

11.01.2021

Міністерство освіти і науки України за поданням Державної служби якості освіти України пропонує для громадського обговорення проєкт Положення про акредитацію освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів фахової передвищої освіти (далі – Положення).

Обговорення триватиме до 10 лютого 2021 року.

Документ визначає основні засади та порядок проведення акредитації освітньо-професійних програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів фахової передвищої освіти, як інструменту зовнішнього забезпечення якості фахової передвищої освіти в Україні.

Дотримано вимоги статті 19 Закону України «Про фахову передвищу освіту» щодо здійснення акредитації центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти – Державною службою якості освіти України, а акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми виконується уповноваженою центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти державною установою. Проєкт Акта визначає алгоритм дій закладу освіти, який проводить підготовку у сфері фахової передвищої освіти та заявив про бажання акредитувати освітньо-професійну програму, Державної служби якості освіти України (далі – Служба) та Уповноваженої державної установи.

Заяву про проведення акредитації освітньо-професійної програми фахової передвищої освіти та пакет документів заклад освіти подає через Єдину державну електронну базу з питань освіти (далі – ЄДЕБО) або Єдиного державного веб-порталу електронних послуг «Портал Дія»

Акредитація освітньо-професійних програм фахової передвищої освіти здійснюються з обов’язковим залученням представників відповідної сфери, які відповідають кваліфікаційним вимогам, визначеним Положенням про акредитацію освітньо-професійних програм.

Проєктом Акта передбачено сім критеріїв оцінювання якості освітньо-професійної програми та освітньої діяльності за цією програмою, які дають можливість визначити рівень відповідності освітньо-професійної програми сучасним вимогам та очікуваної заінтересованими сторонами підготовки.

У проєкті документа визначено поняття внесення суттєвих змін в освітньо-професійну програму фахової передвищої освіти, на підставі яких Служба протягом місяця з дня отримання відповідного повідомлення приймає рішення про проведення акредитації цієї програми або про залишення в силі рішення про попередню акредитацію.

Фінансування процедури акредитації здійснюється за рахунок закладів освіти, які подали документи для проведення акредитації. Оплата послуг за проведення процедури акредитації здійснюється на рахунок Уповноваженої установи відповідно до проведеного розрахунку (детально питання фінансування викладено в розділі VІ проєкту Положення).

Зауваження та пропозиції до проєкту Положення у вигляді порівняльної таблиці просимо надсилати до 10 лютого 2021 року на e-mail: [email protected] (Вітранюк Наталія, заступник директора департаменту контролю у сфері вищої, фахової передвищої освіти і освіти дорослих-начальник відділу контролю за наданням фахової передвищої освіти Державної служби якості освіти України).

Коментарі

Цей документ поки що не має коментарів

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перейти до вмісту