• slide_diialnist
  • slide_diialnist2
  • slide_diialnist3

Вебінар ЧШІ 30.03.2021 Оцінювання ЗДО30 березня 2021 року Державна служба якості освіти України провела вебінар «Оцінювання дошкільної освіти у Чеській Республіці».

«У Чехії діє карта впровадження підтримки дошкільної освіти до 2030 року. Головна мета — неперервно підвищувати якість дошкільної освіти та залучати до неї якнайбільше дітей. Щоб досягти цього, у дитсадках визначено три пріоритети: розвиток ключових компетентностей, індивідуальна робота з дітьми та підтримка педагогів», — повідомила Ірена БОРКОВЦОВА, представниця офісу головного шкільного інспектора Чеської Республіки.

Модель якісного дитсадка зіставна з чеською моделлю якісної школи та має шість складових:

  • концепція розвитку закладу і рамки його оцінювання;
  • педагогічний супровід за ключової ролі директора як лідера освітнього процесу;
  • якість педагогічного колективу;
  • якість навчання;
  • результати навчання;
  • підтримка дітей у розвитку задля рівних можливостей.

Для кожної з цих складових сформульовано конкретну кількість критеріїв та закріплені за ними вимірювальні індикатори, що дають змогу здійснити як зовнішнє, так і внутрішнє оцінювання закладу.

За результати зовнішнього оцінювання дитсадок і його засновник отримують висновки щодо рівня якості освіти, сильних та слабких сторін закладу, можливостей для розвитку, застосування успішних педагогічних практик, а також рекомендації щодо поліпшення діяльності й терміни для усунення недоліків.

Учасники вебінару, зокрема керівники дитсадків, зауважили, що подібна система забезпечення якості дошкільної освіти розроблена й в Україні.

 

Довідково:

Захід відбувся в межах проєкту «Розвиток системи оцінювання якості освіти в регіонах України», який реалізується Асоціацією з міжнародних питань у співпраці з Чеською шкільною інспекцією та Державною службою якості освіти України, за підтримки Чеської агенції розвитку.

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше