День Європи 2021 SQEКоманда Державної служби якості освіти та її територіальні органи долучаються до всеукраїнського флешмобу #миEUкраїна

Наближення Дня Європи в Україні — чудова нагода розповісти про реформи у сфері освіти, які впроваджують європейські цінності та підходи, спрямовані на підвищення якості освітнього процесу.

У країні триває реформа Нової української школи, що докорінно змінює старі недієві підходи. Мета сучасної школи — виховати інноватора, який приймає зважені рішення та аргументує свою позицію, поважає людську гідність і права людини.

Нова система освіти надає вчителю більше свободи для вибору форматів навчання та творчого підходу до занять. Звісно, є затверджені освітні програми, та вчитель може адаптувати їх до потреб учнів.

Академічна свобода педагога є запорукою демократичної освіти, і це — євроінтеграція.

Разом з цим, сертифікація вчителів, яку проводить Державна служба якості освіти, дає змогу знайти «агентів змін», які вміють і знають, як втілювати кращі педагогічні практики в життя для успіху Країни і Людини.

У 2019 році державну атестацію шкіл змінив інституційний аудит — новий, європейський, підхід до оцінювання діяльності закладу освіти. Якщо атестація зосереджувалася на перевірці паперових звітів та пошуку помилок у роботі, то тепер завдання незалежних експертів — надати рекомендації для вдосконалення освітнього та управлінського процесів, визначити можливості розвитку якісної школи.

Школа має бути комфортним місцем для спілкування педагогів, батьків та учнів.

У Новій українській школі зростають українці, які поділяють європейські цінності, прагнуть розбудовувати своє успішне майбутнє в Україні.

Довідково:

Онлайн-марафон до Дня Європи в Україні #миEUкраїна проходить в межах урядової інформаційної кампанії EUКраїна за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України і підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні та проєкту Association4U.

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше