Друк

День охорони праці 2021«Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі» — гасло цьогорічного Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі та Дня охорони праці в Україні.

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення загалом стикнулися з безпрецедентними викликами й численними наслідками. Чи не найбільший вплив — на сферу освіти, де довелося кардинально змінити всі усталені процеси та екстрено застосовувати нові підходи. Водночас викладачі й учителі найбільше наражалися на загрозу здоров’ю — і перехід на дистанційне навчання був одним зі способів уникнути цього.

Серед чинників системи забезпечення якості освіти є безпека педагогів і дітей. Під час інституційних аудитів Державна служба якості освіти вивчає питання:

З огляду на набутий досвід засновники закладів освіти мають бути готовими до відновлення очного навчання, щоб вживати необхідних заходів для підтримання безпеки й охорони здоров’я педагогічних працівників.

Більше про Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі — на вебсайті Міжнародної організації праці