День охорони праці 2021«Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки та здоров’я на роботі» — гасло цьогорічного Всесвітнього дня безпеки та здоров’я на роботі та Дня охорони праці в Україні.

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення загалом стикнулися з безпрецедентними викликами й численними наслідками. Чи не найбільший вплив — на сферу освіти, де довелося кардинально змінити всі усталені процеси та екстрено застосовувати нові підходи. Водночас викладачі й учителі найбільше наражалися на загрозу здоров’ю — і перехід на дистанційне навчання був одним зі способів уникнути цього.

Серед чинників системи забезпечення якості освіти є безпека педагогів і дітей. Під час інституційних аудитів Державна служба якості освіти вивчає питання:

  • чи освітнє середовище відповідає вимогам охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки;
  • чи знають і дотримуються правил безпеки педагогічні працівники.

З огляду на набутий досвід засновники закладів освіти мають бути готовими до відновлення очного навчання, щоб вживати необхідних заходів для підтримання безпеки й охорони здоров’я педагогічних працівників.

Більше про Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі — на вебсайті Міжнародної організації праці

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше