Prapori Ukrayina SSHA20 грудня 2019 року відбулася робоча зустріч керівництва Державної служби якості освіти України з представниками проєкту ЮЕСЕЙД «Демократичне врядування у Східній Україні».

Сторони обговорили можливості співпраці в частині виконання програм запровадження інклюзивної освіти в України, а також участь у цих процесах органу влади – Державної служби якості освіти.

Зокрема, у ході зустрічі міжнародних експертів поінформовано про розроблений Держслужбою якості освіти посібник для керівників шкіл, засновників - «Абетку для директора». Це рекомендації щодо побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, одним із розділів яких є організація освітнього середовища закладу освіти.

Тобто у Абетці детально прописано, як саме забезпечити максимально зручне для всіх учасників освітнього процесу середовище, що відповідає основним принципам інклюзивної освіти, рівності та поваги до прав людини, які освітні технології і методики роботи використовують вчителі у процесі проведення навчальних занять у класах, де є діти з особливими освітніми потребами, а також про залучення батьків до прийняття всіх рішень стосовно навчання їхніх дітей.

Відтак «Абетка для директора» може стати так званим «порадником» керівництву органів місцевого самоврядування, школи під час формування інклюзивного, розвивального та мотивуючого до навчання освітнього простору.

Міжнародна експертка з питань інклюзивної освіти Мадаліна ТУРЗА (Румунія) виразила сподівання на подальшу співпрацю з Державною службою якості освіти України як одного з стейкхолдерів в рамках реалізації проєкту «Демократичне врядування у Східній Україні». 

 

Довідково:

Розрахований на п'ять років проєкт «Демократичне врядування у Східній Україні» має сприяти зростанню суспільної впевненості та довіри між громадянами та органами влади на сході країни, що стане одним із інструментів досягнення ширшої мети USAID у сфері розвитку, а саме пом’якшення наслідків російської агресії проти України. До основних завдань проекту належать розширення участі громадян у процесах спільного вирішення питань на рівні місцевих громад, підвищення ефективності надання державних послуг на сучасному рівні, інтеграція відокремлених, маргіналізованих та ізольованих спільнот, краще розуміння ключових реформ і зростання довіри до них з боку громадян, а також сприяння різним формам активної участі громадян у суспільному житті на основі інклюзивних і демократичних громадянських цінностей.

 
   

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України: (044) 236-33-29
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше