117750032 та 3 липня 2018 року проходила четверта національна (не)конференція незалежної вчительської спільноти EdCampUkraine «Усе буде по-білому» у Харкові.

 

Участь у якій взяли Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба, Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак, представники Офісу підтримки реформ при МОН, а також понад тисяча вчителів та експертів у сфері освіти з усієї України.

У своїй презентації очільник Служби підкреслив, що перехід до відкритої системи забезпечення якості освіти має бути побудований на принципах довіри, відкритості, відповідальності, підтримці культури якості та з врахуванням освітніх потреб і очікувань.

Система, яка існувала, не зорієнтована на забезпечення якості освіти та не відповідає викликам часу. Державний нагляд (контроль) був спрямований лише на виявлення порушень та не давав змоги реально оцінити діяльність закладів освіти. І наше завдання докорінно змінити цю систему – школі допомогти сформувати якісне освітнє середовище, а учасникам освітнього процесу дати спільне розуміння якості освіти – наголосив  Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак під час свого виступу.

Також Руслан Гурак відмітив, що створення моделі «якісної школи» можливе лише за умови впровадження стандартів і рекомендацій щодо внутрішньої системи забезпечення загальної середньої освіти. На їх основі школи розбудовуватимуть власні системи, проводитимуть самоаналіз й самооцінювання своєї діяльності.

Руслан Гурак також пояснив учасникам (не)конференції про нову процедуру оцінювання якості освітньої діяльності – інституційний аудит. «Інституційний аудит стане єдиною плановою перевіркою  закладу освіти щодо дотримання ним вимог законодавства у сфері освіти, який проводиться один раз на 10 років. Наразі Державною службою якості освіти проводиться громадське обговорення проекту порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти», - повідомив Голова Служби.

Він звернувся до «білих ворон» з проханням, щоб вони як агенти змін системи освіти поширювали у своїх колективах позитивний досвід у сфері освіти.

 

Довідково:

Ініціатива EdCamp народилася в 2010 році в США. Американські вчителі і вчительки вирішили створити альтернативний державному спосіб підвищення кваліфікації та професійного розвитку педагогів. З тих пір рух EdCamp поширився у 32 країнах, однією з перших країн, яка приєдналася до американської ініціативи, стала Україна.

Громадська організація «ЕдКемп Україна» (або Спільнота відповідального вчительства EdCamp Ukraine) має на меті покращення кваліфікації шкільних педагогів, підвищення статусу вчительок та вчителів та загалом реформування системи освіти України. Сьогодні EdСamp Ukraine є найбільшим незалежним освітянським рухом у країні, до нього вже приєдналися 15 000 прогресивних педагогів.ф

Однією з ключових подій руху є щорічна загальнонаціональна (не)конференція EdCamp Ukraine, яка відбудеться вже вчетверте. Щомісяця регіональні (не)конференції (міні-едкемпи) проходять врізних закладах освіти по всій Україні, з моменту створення спільноти у 2015 р. урегіонах відбулося 82 події для місцевих громад.

 

IMG 1740

IMG 1328

IMG 1281

 
   

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України: (044) 236-33-29
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено іншеUkraineNOW logo