DSC 0642222

17-18 квітня 2018 року за ініціативи Представництва Європейської Комісії в Україні у співпраці з Державною службою якості освіти України пройшов у м. Києві семінар TAIEX на тему: «Вивчення досвіду країн Європейського союзу щодо правил, процедур та регламенту інспектування у сфері освіти».

Метою семінару стало ознайомлення зі стандартами провідних європейських інспекцій (Королівства Нідерланди та Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Шотландії) та практичними аспектами їх роботи для сприяння ефективної імплементації Закону України «Про освіту» щодо формування і розвитку системи забезпечення якості освіти.

Участь у заході взяли заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, Голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак, співробітники МОН, ДІНЗ, а також керівники закладів освіти та органів управління освітою, науковці, представники громадськості, освітні експерти.

Головними європейськими спікерами стали представники Інспекції з питань освіти Королівства Нідерланди Ерік Тоонен, Герман Франссен та Державного виконавчого агентства Освіти в Шотландії(Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії) Ніколас Морган.

Вітаючи присутніх, Голова Державної служби якості освіти України Руслан Гурак зауважив, що подібного семінару давно очікували, оскільки є можливість зібратися широкому колу освітян разом і поспілкуватися з європейськими експертами з актуальних питань та отримати міжнародну консультацію.

Наразі пріоритетом програми діяльності Уряду є розвиток системи забезпечення якості освіти та реалізації освітньої реформи «Нова українська школа». Тому сьогодні перед Службою постає ряд нових викликів. Зокрема, Руслан Гурак підкреслив, що першочерговим є забезпечення найкращого розуміння якісної освіти. Оскільки у подальшому це допоможе у створенні внутрішньої системи забезпечення якості з постійним позитивним прогресом закладу освіти. А ефективно створена зовнішня система якості освіти дозволить комплексно оцінювати всі освітні та управлінські процеси навчального закладу.

Презентуючи повноваження нової інституції, Голова Служби звернув особливу увагу на формування відкритого експертного освітнього середовища. Адже таке ноу-хау дасть можливість акредитованим фаховим громадським об’єднанням здійснювати незалежне оцінювання якості освіти та освітньої діяльності закладів освіти. «Така неурядова оцінка проводить на добровільних засадах та лише за запитом закладу освіти», - наголосив Руслан Гурак.

Очільник Служби представив учасникам семінару три напрями дорожньої карти, зокрема, це інституційна розбудова Державної служби якості освіти, розробка та затвердження процедури інституційного аудиту, а також стандартів і рекомендації щодо системи забезпечення якості в закладах загальної середньої освіти.

У свою чергу європейські експерти поінформували присутніх про систему освіти, особливості роботи інституцій, їх цінності, принципи, місію.

Ерік Тоонен та Герман Франссен з Інспекції з питань освіти окреслили основні принципи, інструменти, нові процедури інспектування шкіл і органів місцевої влади, а також зв’язок між внутрішнім і зовнішнім оцінюванням у школах, слабкі й сильні сторони результатів тестування учнів. З шотландським підходом вдосконалення та інспектування навчальних закладів, практикою навчання і підтримкою інспекторів, планами удосконалення шкіл, рекрутингом, коучингом, медіацією для вчителів ознайомив Ніколас Морган.

Наприкінці семінару відбулося активне обговорення зазначених питань. Учасники відмітили актуальну тематику заходу та високий рівень організації.

Відео-трансляцію семінару TAIEX на тему: «Вивчення досвіду країн Європейського союзу щодо правил, процедур та регламенту інспектування у сфері освіти» можна подивитися тут.
DSC 0642222
DSC 0642222

DSC 0642222

 

 DSC 0642222

 
   

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України: (044) 236-33-29
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше123