прапор Україна Німеччина 07.10.20207 жовтня 2020 року Державна служба якості освіти України та управління Служби у Тернопільській області провели міжнародну онлайн-сесія «Освітній моніторинг у Німеччині» спільно з Інститутом розвитку якості освіти при Берлінському університеті імені Гумбольдта.

Захід відкрив Іван ЮРІЙЧУК, директор департаменту акредитації та моніторингу, який окреслив основні повноваження Державної служби якості освіти України, та підкреслив, що одним із завдань Служби є підтримка та допомога закладам освіти.

Наталія МОРАВСЬКА, начальник управління Служби у Тернопільській області, яка звернула увагу на актуальність і цінність досвіду Німеччини щодо організації та проведення моніторингу якості освіти.

Сюзанне ГУНГЕР, координаторка напряму порівняльних досліджень, Штефан Шиполовські, керівник напряму вивчення освітніх тенденцій презентували досвід Федеративної Республіки Німеччини щодо організації моніторингових досліджень з метою підвищення якості освіти, окресливши п’ять напрямів роботи у сфері розвитку якості освіти:

  • підготовка тестів та розвиток моделей етапів формування компетентностей;
  • проведення загальнонаціонального вивчення освітніх досягнень;
  • підтримка земель в імплементації освітніх стандартів;
  • удосконалення освітніх стандартів для випускників шкіл та підготовка стандартизованих завдань для випускних іспитів у середніх школах;
  • моніторингові дослідження у сфері освіти.

Крім того, учасники онлайн-сесії дізналися про ключові проблеми освітніх досліджень, а це:

  • структура та шляхи формування компетентностей у школі;
  • пошук оптимальних відповідей на багатоаспектні методичні вимоги щодо дослідження навчальних досягнень здобувачів освіти;
  • реалізація освітніх стандартів у діяльності освітніх закладів;
  • реагування закладів освіти на особливі потреби здобувачів освіти.

Державна служба якості освіти України подякувала німецьким колегам за обмін досвідом та співпрацю у сфері освіти.

Довідково:

Інститут розвитку якості освіти засновано у 2004 році як наукову установу при Берлінському університеті імені Гумбольдта для федеральних земель. Основними напрямами роботи є розробка та імплементація освітніх стандартів, моделей поетапного формування компетентностей здобувачів освіти та допомога федеральним землям у підвищенні якості освітнього процесу навчальних закладів.

 
   
 
 
 
 
 

 

банер для сайту
 
Мін'юст
 
Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше