Співпраця ОМС SQE DECIDE17 вересня 2020 року відбулося засідання робочої групи Державної служби якості освіти України з розроблення порядку аналізу діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо дотримання законодавства у сфері освіти і забезпечення якості освіти.

Захід відкрила Алла БОНДАР, заступниця голови Державної служби якості освіти України, яка зауважила на даних соцопитувань: половина українців оцінюють якість шкільної освіти як середню. З реформою децентралізації місцева влада дедалі більше визначатиме рівень розвитку освіти в регіонах. А оскільки запит суспільства на якісну освіту тільки зростатиме, Служба ініціює всесторонню взаємодію з органами місцевого самоврядування у сфері освіти.

Юрій ВЕРГУН, директор департаменту інституційного аудиту Державної служби якості освіти України, наголосив на повноваженнях органів місцевого самоврядування у сфері освіти відповідно до статті 66 Закону України «Про освіту». Зокрема, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні ради, Київська та Севастопольська міські ради, районні, міські, селищні, сільські ради відповідають за:

  • реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території;
  • забезпечення доступності відповідних рівнів освіти, визначених законодавством.

Учасники робочої групи обговорили питання аналізу діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо дотримання ними законодавства у сфері освіти і забезпечення якості освіти.

У межах реалізації українсько-швейцарського проєкту DECIDE заплановано розробити порядок та методичні рекомендації щодо аналізу діяльності органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх структурних підрозділів з питань освіти щодо дотримання законодавства у сфері освіти і забезпечення якості освіти.

Довідково:

Проєкт DECIDE реалізується в Україні ГО «ДОККУ» у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарської Конфедерації, представленої Швейцарським бюро співробітництва в Україні.

Проєкт спрямовано на підтримку реформ освіти й децентралізації, покликаний сприяти посиленню потенціалу регіонів і територіальних громад у розробленні та практичній реалізації децентралізованих моделей управління. Окрім того, проєкт DECIDE сприяє розвитку механізмів діалогу, створенню ефективної нормативно-правової бази у сфері децентралізації управління освітою.

 
   
 
 
 
 

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше