Друк

Опитування 07 13.08.2020 Готовність 33СО07–13 серпня 2020 року Державна служба якості освіти України провела онлайн-опитування серед засновників і директорів шкіл, учителів, учнів та батьків.

Відповіді на анкети надали 238 277 осіб, з них:

Про готовність шкіл до 2020/2021 навчального року

Про цілковиту готовність шкіл заявила половина засновників і директорів (45% і 50% відповідно). На думку 71% директорів, засновники задовольняють основні потреби щодо матеріально-технічної бази шкіл, 13% — не задовольняють і тих.

Водночас більшість директорів вважають, що правила епідемічної безпеки під час перебування у школах будуть забезпечені (38%) або забезпечені частково (55%). Так само 50% учителів вважають, що здебільшого зможуть забезпечити дотримання правил епідемічної безпеки під час уроків, а 33% впевнені у цьому.

Школи спільними зусиллями всіх учасників освітнього процесу, зокрема залучаючи батьків та учнів, могли б ефективніше розв’язувати проблемні питання діяльності закладу. Однак 40% і батьків, і учнів вказали, що їхню думку враховують частково, а 16% батьків та 33% дітей відповіли, що їх взагалі не залучають до розв’язування шкільних питань. Водночас 9% батьків і 19% учнів не беруть участь у розв’язуванні питань діяльності закладу освіти.

Про організацію освітнього процесу

На запитання щодо організації освітнього процесу в умовах пандемії більшість директорів закладів освіти (67%) схиляється до поєднання очного та дистанційного навчання, натомість лише 33% батьків і 26% учнів схвально відповіли на це запитання.

До навчання у дві зміни готові 40% батьків, 36% учнів та лише 9% директорів шкіл.

Очне+дистанційне Опитування 2020

Школою задоволені 56% батьків і 62% дітей, здебільшого задоволені 34% та 27% відповідно. Втім, більшість батьків (66%) та учнів (52%) зазначили, що під час дистанційного навчання якість знань погіршилася. На аналогічне запитання на початку загальнонаціонального карантину (квітень 2020 року) лише 14% дітей визнали, що якість їхніх знань погіршилася.

Рівень знань дистанційне 2020

Директори шкіл вказали, що до ймовірного запровадження дистанційного навчання проведено належну підготовку всіх учителів (19%) та вчителів, які цього потребували (46%). Водночас 76% педагогів зазначали, що підвищували рівень володіння технологіями дистанційного навчання шляхом самоосвіти.

Також результати опитування свідчать, що директори шкіл на пропозиції вчителів щодо поліпшення освітнього середовища класу реагують позитивно (71%).

Про внутрішню систему забезпечення якості освіти

Служба поцікавилася, на якому етапі розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти у школах (далі — внутрішня система).

Більшість директорів засвідчили, що роботу розпочато (47%), зокрема:

На думку вчителів, у їхніх школах розпочато формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти (47%) або розпочато частково (37%). Натомість 12% педагогів не поінформовані про формування внутрішньої системи, а 4% відповіли, що такої роботи не розпочато.

У результаті опитування визначено три ключових чинники якості освіти:

ТОП 3 якості освіти

Деталізовані результати опитування за категоріями респондентів наведено нижче.

Зведені відповіді учнів на запитання анкетиЗведені відповіді батьків на запитання анкетиЗведені відповіді вчителів на запитання анкетиЗведені відповіді директорів на запитання анкетиЗведені відповіді засновників на запитання анкети