Гурак 30.07.2020 DECIDE30 липня 2020 року Державна служба якості освіти України в межах реалізації українсько-швейцарського проєкту DECIDE провела першу стратегічну онлайн-сесію «Забезпечення якості освіти як ключовий фактор розвитку освіти в регіонах».

«Громади, які орієнтуються на сталий розвиток, дбають про якість освіти. Адже що більше успішних дітей у навчанні, то ліпше майбутнє країни та громад зокрема. Тому Державна служба якості освіти бере активну участь у сесіях зі стратегічного планування розвитку освіти в областях у частині забезпечення її якості», — наголосив Руслан ГУРАК, голова Державної служби якості освіти України.

Рольф ҐОЛЛОБ, стратегічний експерт проєкту DECIDE, професор Цюріхського педагогічного університету, презентував особливості забезпечення якості освіти у Швейцарській Конфедерації: «Основний акцент — на чотирьох складових якісної школи:

  • безперервний розвиток закладу;
  • шкільне оцінювання та консультування;
  • підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • партисипативне навчання й викладання.

Щоб сприяти удосконаленню цих складових, у кантоні Цюріх кожні п’ять років відбувається зовнішнє оцінювання шкіл. На підставі узагальнених результатів адміністрація школи визначає перелік заходів для розвитку свого закладу».

Наталія ПРОТАСОВА і Валентина ПОЛТОРАК, керівні представниці проєкту DECIDE та ГО «ДОККУ», презентували інструменти, які будуть застосовані для підвищення ефективності управління освітою в областях, пілотних для реалізації проєкту. Управління Державної служби якості освіти в Івано-Франківській, Луганській, Одеській та Полтавській областях беруть активну участь у розробленні регіональних стратегій розвитку освіти.

Учасники заходу обговорили концептуальні питання щодо розроблення стратегій розвитку освіти на регіональному рівні, а також показників та індикаторів вимірювання якості освітнього процесу у школах.

Додатково:

Презентації учасників онлайн-сесії:

 
   
 
 
 
 

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше