08.07.2020 208 липня 2020 року Державна служба якості освіти України спільно з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка провела вебінар «Дистанційне навчання: виклики, досвід, перспективи».

Захід відкрив голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК: «Реалії сьогодення встановлюють свої правила. Перед освітянською спільнотою з’явився чи не найголовніший виклик в Україні – дистанційна освіта. І проведене Службою опитування показало наскільки готові школи, директори, вчителі, учні, їх батьки до онлайн-навчання, які існують труднощі та проблеми під час його організації».

Очільник Служби зазначив, що обговорення кращих практик використання сучасних технологій дистанційного навчання в умовах загальнонаціонального карантину як у закладах вищої освіти, так і загальної середньої допоможе більш якісно та ефективно підготуватися до початку нового 2020/2021 навчального року. Оскільки існують високі шанси розпочати його в режимі онлайн.

Участь у вебінарі взяв Володимир БУГРОВ, проректор з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який зауважив, що навчання в онлайн – це зручно, проте вимагає більше часу та зусиль, аніж традиційні аудиторні курси. Для того, щоб досягти успіху потрібні певні навички роботи з комп’ютером та стратегії навчання.

Також він наголосив, що найважливішим під час онлайн-навчання є мотивація та самоспрямованість на успіх, бо пандемія коронавірусу – лише обставини. Відтак, презентував досвід організації дистанційного навчання серед студентів. Зокрема, виокремивши основні персональні та зовнішні вимоги для успішного онлайн-навчання.

Учасниками онлайн-семінару були співробітники  та її територіальних органів, керівники закладів освіти, громадськість, медіа.

Ознайомитися з презентацією проректора з науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка В. БУГРОВА тут.

Нагадуємо, що Державною службою якості освіти України проведено онлайн-опитування керівників закладів загальної середньої освіти, педагогічних працівників, батьків та учнів 9–11-х класів щодо організації дистанційного навчання в школах. Результати за посиланням: https://bit.ly/2ZLZ3Ad

Результати опитування науково-педагогічних працівників та здобувачів освіти закладів вищої освіти щодо питань, пов’язаних із використанням технологій дистанційного навчання під час загальнонаціонального карантину: https://bit.ly/3e4rej2

 
   
 
 
 
 

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше