DECIDE logo23-24 червня 2020 року в межах реалізації Меморандуму про співробітництво між Державною службою якості освіти України та Громадською організацією «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» відбулися онлайн-брифінги «Нові можливості для освіти в громадах».

Керівникам управлінь Державної служби якості освіти в Івано-Франківській, Луганській та Полтавській областях, представникам місцевих органів управління освітою, об’єднаних територіальних громад, громадськості презентовано Швейцарсько-український проєкт DECIDE — «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».

Одна з цілей проєкту — сприяти доступу до якісної освіти в громадах завдяки підвищенню ефективності демократичного врядування. Адже за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території відповідають органи місцевого самоврядування.

В умовах децентралізації громади мають розробляти й реалізовувати дієві стратегії розвитку освіти, трансформувати школи в місцеві освітні центри. Тому завдання проєкту — заохотити громадськість до активної участі в управлінні освітою, зокрема батьків, учнів та вчителів — до планування спільних з місцевою владою соціальних ініціатив.

Зі свого боку, Служба у співпраці з ГО «ДОККУ» розробить рекомендації для органів місцевого самоврядування щодо забезпечення якості освіти на відповідній території, проведе спеціальні стратегічні сесії і тренінги для вчителів та керівників шкіл щодо децентралізованого управління освітою.

Довідково:

Проєкт DECIDE реалізується в Україні ГО «ДОККУ» у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарської Конфедерації, представленої Швейцарським бюро співробітництва в Україні.

Проєкт спрямовано на підтримку реформ освіти й децентралізації, покликаний сприяти посиленню потенціалу регіонів і територіальних громад у розробленні та практичній реалізації децентралізованих моделей управління.

 
   
 
 
 
 

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше