Ukraine Switzerland FlagСьогодні, 10 квітня 2020 року Державною службою якості освіти України проведено онлайн-конференцію з представниками ГО «ДОККУ» щодо реалізації швейцарсько-українських проєктів «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та «Розвиток громадянських компетентностей в Україні».

Реалізація проєктів покликана, зокрема, сприяти ефективній розбудові системи забезпечення якості освіти та соціальній згуртованості в регіонах України за концепцією «школа-влада-громада».

У ході заходу сторонами обговорено питання щодо розвитку освіти в Івано-Франківській, Луганській, Полтавській та Одеській областях. У цих регіонах відбуватимуться стратегічні сесії для вчителів, керівників шкіл, засновників закладів загальної середньої освіти та депутатів об’єднаних територіальних громад (далі − ОТГ) задля впровадження й розвитку демократичного, прозорого і підзвітного управління школами в місцевих громадах.

У рамках реалізації проєктів передбачено також розробити для органів місцевого самоврядування ОТГ методичні рекомендації щодо забезпечення якості освіти, а також створити онлайн-інструменти для їх втілення.

В онлайн-нараді брали участь:

  • від Служби − заступник голови Алла БОНДАР, начальник відділу комунікацій та міжнародного співробітництва Олена ГАРАЩУК, начальник відділу Тетяна ЄМЕЦЬ;
  • від ГО «ДОККУ» − менеджер швейцарсько-українського проєкту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» Валентина ПОЛТОРАК, головні експерти проєкту Юлія МОЛЧАНОВА та Лариса ЖАБЕНКО.

Довідково:

Швейцарсько-українські проєкти «Децентралізація для розвитку демократичної освіти» та «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» реалізовує ГО «ДОККУ» у партнерстві з Цюріхським педагогічним університетом (Швейцарія) за підтримки Швейцарської Конфедерації, представленої Посольством Швейцарії в Україні.

Основна ціль проєктів − підтримка реформ в освіті та процесів децентралізації для впровадження в Україні ефективної системи управління освітою в ОТГ завдяки долученню громадян до демократичного врядування, рівноправного користування його результатами, зокрема й через доступ до якісної освіти.

 
   
 
 
 
 

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше