Якість освіти карантин ДСЯО

Загальнодержавний карантин на запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, став справжнім викликом для освіти, зокрема й для її якості. Та все ж педагогічна спільнота згуртувалася − і ледь не щодня виникають нові освітні ініціативи, пропонуючи якісне навчання онлайн.

«Після пандемії світ однозначно буде інакшим − і вже зараз потрібно діяти згуртовано на випередження, щоб він став кращим. І саме якісна освіта дасть змогу українському суспільству подолати кризу та отримати багатовекторний вибір розвитку. Тому якість освіти під час карантину має бути в пріоритеті», − зазначив голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК.

Наразі вчителі початкової школи мають змогу здійснити самооцінювання власної педагогічної майстерності, заповнивши відповідну анкету. Самооцінювання дасть змогу вчителю рефлексувати щодо своєї діяльності, побачити її слабкі та сильні сторони, зрозуміти, що потрібно вдосконалити і знайти інструменти.

Директори шкіл мають час спільно з колективом опрацьовувати рекомендації до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти «Абетка для директора» − та розробити власні проєкти на новий навчальний рік.

На Національній освітній платформі з цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта» можна опанувати базові цифрові навички, основи цифрової грамотності та онлайн-сервіси для вчителів і державних службовців.

З 06 квітня 2020 року для учнів 5-11-х класів розпочнуться уроки з 11-ти предметів у рамках проєкту «Всеукраїнська школа онлайн», які за розкладом транслюватимуть українські телеканали та YouTube-канал Міністерства освіти і науки України.

З 08 квітня 2020 року розпочнеться антикризовий онлайн-марафон від Цифрового видавництва MCFR, під час якого відбудуться вебінари щодо організації роботи закладів освіти в умовах карантину.

13-17 квітня 2020 року відбудеться антикризова національна онлайн-конференція ЕдКемп-2020 на тему «Тримай п’ять, освіто!», де свої сесії проведуть також представники Державної служби якості освіти України.

Долучайтеся до освітніх ініціатив, змінюйте світ.

 
   
 
 
 
 

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України з питань вищої освіти: (044) 236-33-58, (044) 236-50-93; з питань загальної середньої та дошкільної освіти: (044) 236-10-50
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше