519 лютого 2020 року відбувся публічний звіт голови Державної служби якості освіти України Руслана Гурака у рамках розширеного засідання колегії та Громадської ради при Службі.

У своєму виступі Руслан Гурак зауважив на стратегічній цілі, на досягненні якої Служба працювала у 2019 році, — розбудова системи забезпечення якісної та доступної загальної середньої освіти. Для її формування Службою здійснено:

  • пілотну сертифікацію вчителів у частині вивчення їхнього практичного досвіду роботи;
  • пілотні інституційні аудити шкіл;
  • підтримку шкіл у впровадженні внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
  • формування мережі територіальних органів Служби в областях.

Для проведення сертифікації педагогічних працівників підготовлено 1592 експерти, здійснено вивчення практичного досвіду роботи 814 вчителів початкової школи — учасників сертифікації.

З метою організації внутрішньої та зовнішньої систем забезпечення якості освіти:

  • розроблено й затверджено Порядок проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти;
  • апробовано інструментарій для оцінювання управлінського та освітнього процесів у школах, проведено перші пілотні інституційні аудити;
  • складено рекомендації для шкіл щодо побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти «Абетка для директора».

Службою у контексті нового підходу до державного нагляду (контролю) змінено функціонал та інструментарій проведення заходів державного нагляду, щоб нівелювати стереотипи у взаємовідносинах між закладом вищої освіти та органом контролю, досягти спільної мети — забезпечення діяльності закладу освіти для задоволення потреб суспільства. Задля трансформації системи державного нагляду (контролю) у сфері освіти в систему «довіри та допомоги» Службою оновлено:

  • критерії, за якими оцінюється ступінь ризику та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) у сферах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) освіти;
  • уніфіковані форми актів, що складаються за результатами проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сферах дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти.

Протягом 2019 року утворено та забезпечено функціонування 23-х управлінь Служби в областях і м. Київ, що дає змогу у 2020 році повноцінно здійснювати оцінювання шкіл та надавати їм підтримку у розбудові внутрішньої системи забезпечення якості освіти.

Насамкінець голова Служби окреслив головні виклики й пріоритетні завдання на 2020 рік.

11715

 
   

 

Гаряча лінія Державної служби якості освіти України: (044) 236-33-29
Деякі розділи сайту працюють у тестовому режимі.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше